logo
شاهسون سیر دانا
- شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری / شماره ثبت: 501387
021 8834 4341
شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18
shahsavanseir2@
shahsavanseir@

منشور شاهسون سیر

شاهسون سیر دانا با شماره ثبت 501387 یک شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری مستقل زیر نظر سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. با عنایت به این موضوع رعایت تمامی قوانین جمهوری اسلامی ایران در تمامی تورهای این شرکت لازم الاجراست.

قوانین عمومی

 1. شرکت تمامی افراد در برنامه¬های سفر منوط به اطلاع و کسب اجازه از خانواده ایشان بوه و تمامی افراد در هنگام ثبت نام ملزم به مطالعه قوانین و امضا (تائید) تمامی قوانین مذکور هستند.
 2. ثبت نام و شرکت افراد زیر 18 سال در تمامی برنامه¬ها منوط به همراهی یکی از اقوام درجه یک و یا اجازه نامه کتبی از سرپرست فرد امکان پذیر میباشد.
 3. حمل و استفاده از مواد و تجهیزاتی که طبق قوانین جاری کشور از مصادیق جرم محسوب میشود ممنوع بوده و در صورت بروز هرگونه اتفاق در این خصوص شخص خاطی به مراجع ذی صلاح معرفی شده و تمامی مسئولیت به عهده خود شخص میباشد.
 4. رعایت پوشش طبق عرف و قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران لازم الاجراست.
 5. به همراه داشتن هرگونه حیوان ( اهلی، دست آموز و...) در تمامی سفرها ممنوع بوده و از ورود افراد به وسیله نقلیه جلوگیری به عمل می¬آید.
 6. به همراه داشتن وسایل خطرناک برای سلامت شخص و سایر مسافرین ممنوع بوده و در صورت بروز هرگونه اتفاق (سهوا یا عمدا) مسئولیت به عهده شخص حامل میباشد.
 7. رعایت شئونات مذهبی، قانونی، اخلاقی و عرفی در طول تمامی برنامه¬های این شرکت از طرف تمامی افراد حاضر در برنامه لازم الاجراست.
 8. با توجه به وجود حیوانات وحشی یا موذی در مناطق طبیعی ایران، غیر قابل کنترل بودن شرایط آب و هوایی، وجود آلودگی در آب و هوا و یا مواد خوراکی مناطق طبیعی و ... با توجه به اطلاع رسانی های انجام شده توسط شرکت در این خصوص در صورت بروز هرگونه مشکل از طرف مسافر به دلیل کم توجهی به اطلاع رسانی مسئولیت مستقیما به عهده خود شخص بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال بروز این مشکلات ندارد.


سفر گروهی فرصتی برای تجربه¬ی زندگی و همزیستی گروهی است و هر فرد دارای روحیات منحصر به فرد. در سفرهای گروهی سعی میکنیم با تمامی عقاید و اعتقادات و روحیات آشنا شده و در کنار دیگران تجربه کسب کنیم. با توجه به این موضوع رعایت نکات عمومی زیر الزامی است.

نکات عمومی

 1. معرفی، تبلیغ و ترویج شرکتهای هرمی، مذاهب و فرق، گروه های سیاسی، اقتصادی و.... ممنوع است.
 2. بحث و گفتگو در مورد مسائل سیاسی، مذهبی، اقتصادی و ... همچنین شوخی¬های بی مورد و خطرناک در طول سفر ممنوع بوده و در صورت بروز هرگونه حادثه و مشکل مسئولیت به عهده شخص خاطی است.
 3. جهت احترام به حریم شخصی افراد استفاده و انتشار از عکسها و فیلم¬های تهیه شده در طول سفر ( در صورت حضور سایر مسافرین در عکس و فیلم) در فضای مجازی منوط به کسب اجازه از شرکت و مسافرین بوده و در صورت بروز هرگونه مشکل مسئولیت آن به عهده شخص منتشر کننده می¬باشد.
 4. در صورت داشتن بیماری خاص، مصرف دارو خاص، حساسیت دارویی و غذایی مسافر ملزم به اطلاع این موارد در هنگام ثبت نام می¬باشد لذا هرگونه سهل انگاری در مورد عدم اطلاع رسانی مسافر در هنگام ثبت نام غیر قابل قبول بوده و تمامی مسئولیت آن به عهده خود شخص می¬باشد.
 5. مسئولیت مراقبت از اموال و مدارک شخصی به عهده خود شخص بوده و در صورت مفقود شدن آنها شرکت و کادر اجرایی هیچگونه مسئولیتی در قبال مفقودی ندارند.
 6. به منظور احترام به حقوق سایرین استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع میباشد.
 7. با توجه به اطلاع رسانی در خصوص شرایط و ویژگی¬های برنامه¬ها (نوع سفر، میزان پیاده روی، درجه سختی و...) توسط شرکت، مسافرین ملزم به مطالعه مشخصات برنامه ها بوده و با توجه به سطح توانایی¬های خود اقدام به ثبت نام کنند در صورت عدم داشتن آگهی نسبت به شرایط برنامه هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

قوانین طبیعت‌گردی

با توجه به تعریف اکوتوریسم که عبارت است از مسافرت مسئولانه و مبتنی بر اصول پایدار به نواحی طبیعی به منظور بهره گیری معنوی و ارضای نیازهای روحی و روانی به گونه¬ای که با شناخت و کسب آگاهی و احترام به نظام ارزشهای مردم محلی تواًم باشد و به محافظت از نواحی طبیعی و ارتقاء رفاه جامعه میزبان کمک کند ما سعی در برگزاری سفرهایی را داریم که بتوانیم به این اصول پایبند بوده و توامان موجب رفاه و آرامش همسفران خود نیز بشویم. برای تحقق به این مهم رعایت موارد زیر برای تمامی افرادی که قصد سفر دارند الزامی است.
 1. جهت جلوگیری از آلودگی محیطی و بصری مناطق طبیعی از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی استفاده نمیکنیم و ظروف شخصی (خصوصا لیوان) به همراه داریم.
 2. جهت حفظ آرامش اهالی و ساکنین منطقه و همچنین بهره مندی از تمامی المانهای طبیعت (مناظر، صداها و ...) از تولید صدای ناهنجار پرهیز کرده و همچنین به تمامی ساکنین منطقه اعم از افراد بومی، گیاهان و جانواران احترام میگذاریم.
 3. با توجه به اصول اکوتوریسم سعی داریم منطقه را تمیزتر از زمان ورودمان ترک کنیم.
 4. همیشه در تلاشیم در طبیعت هیچ اثری به غیر از جای پا برجا نگذاریم و همچنین به جز عکس چیزی در طبیعت نیندازیم.
 5. بدون اجازه وارد اماکن خصوصی نمیشویم و بدون کسب اجازه از اشخاص و صاحبان املاک عکاسی نمیکنیم.
 6. به تمامی اماکن مقدس احترام میگذاریم و همچنین باورها و عقاید(مذهبی، سیاسی و...) دیگران را مورد سوال قرار نمیدهیم.
 7. جهت ارتقا فرهنگ گردشگری و همچنین رونق بازارهای بومی و حمایت از تولیدات روستایی سعی میکنیم از صنایع دستی منطقه خرید کنیم هر چند کوچک و برای تخفیف پا فشاری نمیکنیم.
 8. در صورت استفاده از لباسهای طبیعتگردی که دارای رنگ شاد هستند سعی میکنیم در مناطق روستایی جلب توجه نکنیم و به آرامی از منطقه بازدید کرده و عبور کنیم.

قوانین موجود در حین سفر

 1. با در نظر گرفتن برخی شرایط( ترافیک جاده¬ای، شلوغی رستوران و سایت¬های بازدیدی و...) امکان تغییر زمانبندی در روند برنامه( صرف غذا، خواب و استراحت، مدت زمان توقف و حرکت، و...) وجود دارد. لذا از تمامی مسافرین عزیز تقاضا میشود با حفظ آرامش نسبت به توضیحات و برنامه ریزی کادر اجرایی آگاه بوده به نظر ایشان احترام بگذارید.
 2. هرگاه مسئولین انتظامی و محلی به هر دلیلی از ورود گروه به منطقه جلوگیری کنند یا شرایط منطقه به صورتی باشد که خطری مسافرین را تهدید کند، تیم اجرایی شرکت در صورت داشتن زمان کافی و هماهنگی با تیم پشتیبانی مجاز به جابجایی مسیر یا مقصد بوده و مسافر ملزم به تبعیت از راهنما خواهد بود.
 3. رو صورت ایجاد اختلال و ناهنجاری، مزاحمت و اعمال خلاف شئونات اسلامی و ارزشهای فرهنگی در طول سفر توسط مسافر، کادر اجرایی مکلف است ضمن گزارش مراتب به شرکت و تیم پشتیبانی، بر حسب مورد، تصمیمات لازم را در خصوص حضور یا عدم حضور مسافر در بقیه سفر اتخاذ نماید.
 4. در برخی سفرها مسافرین میتوانند از برنامه¬های مضاعف (آپشنال) با توجه به زمانبندی برنامه و هماهنگی با کادر اجرایی بهره مند شوند، بدیهی است پرداخت هرگونه وجه اضافه در خصوص برنامه های خارج از سفر به عهده خود شخص بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت وجوه ندارد.
 5. حضور شما در زمان و محل تعیین شده برای شروع سفر، باعث عدم اتلاف وقت سایرین و زمانبندی برنامه میشود، در صورت عدم حضور به موقع، کادر اجرایی میتواند با هماهنگی شرکت و تیم پشتیبانی سفر را بدون حضور شما شروع کند. در صورت بروز این اتفاق هیچ مسئولیتی در قبال بازگشت وجه به عهده شرکت و تیم اجرایی نخواهد بود.

شرایط وسایل نقلیه

 1. با توجه به نوع سفر، مدت زمان سفر و محل سفر و نوع مسیر و تعداد مسافران شرکت شاهسون سیر از وسایل نقلیه اصلی و محلی (اتوبوس، میدل باس، وانت و ...) استفاده مینماید. بدیهی است اطلاعات لازم در این خصوص به صورت کامل قبل از ثبت نام در اختیار مسافرین قرار میگیرد. لذا مسافرین با در نظر گرفتن این امکان و سطح توانایی های خود اقدام به ثبت نام میکنند.
 2. در سفرهای زمینی، ممکن است به هر دلیلی وسیله نقلیه دچار ایرادات فنی شود و از حرکت بازایستد، شرکت موظف به تعمیر یا تغییر وسیله نقلیه در کوتاه ترین زمان ممکن میباشد، لذا از تمامی مسافرین تقاضا میشود با حفظ آرامش خود تیم اجرایی را در حل این بحران یاری کنند.
 3. در سفرهای زمینی هیچ شماره صندلی و جایگاه مشخصی به افراد تخصیص داده نمیشود از این رو محل نشستن همسفران در وسایل نقلیه به صورت چرخچی تغییر خواهد کرد.
 4. به دلیل محدود بودن فضای نگهداری وسایل تقاضا میشود همسفران از آوردن لوازم غیر ضروری خودداری کنند و تنها با یک چمدان یا کوله پشتی اقدام به سفر نمایند.

شرایط اقامت

 1. نوع اقامت در سفرهای طبیعت گردی و گروهی با توجه به هزینه تور، محل مورد نظر، نوع سفر، مدت زمان سفر، تعداد نفرات و سایر عوامل تعیین میشود( هتل، اقامت محلی، اقامت گروهی و...) بدیهی است اطلاعات لازم در این خصوص به صورت کامل قبل از ثبت نام در اختیار مسافرین قرار میگیرد. لذا مسافرین با در نظر گرفتن این امکان و سطح توانایی های خود اقدام به ثبت نام میکنند.
 2. در سفرهای گروهی، اختصاص اتاق خصوصی ( زوجین و خانواده) به افراد در هتل و سایر اقامتگاه ها بستگی به ترکیب نفرات سفر، ظرفیت محل اقامت و... دارد لذا شاهسون سیر تعهدی برای در اختیار دادن اتاق اختصاصی به افراد را ندارد. تمام سعیمان بر این است که بهترین سفر و اقامت را برای همسفرانمان فراهم آوریم.

شرایط بیمه

تمام افراد شرکت کننده در کلیه سفرها، از ابتدا تا انتهای سفر تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی میباشند. سقف پوشش این بیمه مطابق با آخرین تغییرات شرکتهای بیمهبه شرح زیر است لازم به ذکر است شرایط بیمه هر سفر و میزان پرداخت هزینه های درمان و خسارت از طرف شرکت بیمه متناسب با نوع سفر متفاوت است
 1. در صورت بروز هرحادثه و ایجاد خسارت مالی و جانی به گردشگر، شرکت شاهسون سیر تلاش خود را برای جبران خسارت از موسسه بیمه خواهد کرد. در صورت عدم موفقیت در حصول این امر شرکت شاهسون سیر و عوامل اجرایی و پشتیبانی هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت غرامت و خسارت به عهده ندارد.
 2. در صورت بروز حادثه و افزایش هزینه های درمان بیش از مبلغ تضمین شده توسط بیمه، شرکت شاهسون سیر و عوامل اجرایی و پشتیبانی هیچ گونه مسئولیتی در قبال تامین مابقی هزینه¬های پزشکی نخواهد داشت.
 3. در صورتیکه مسافر به هر دلیلی جدا از برنامه سفر اعلام شده توسط شرکت شاهسون سیر به گروه ملحق و یا قبل از پایان سفر از گروه جدا شود، بیمه مسافر فقط از ابتدای الحاق وی به سفر و تا زمان انفصال ایشان از سفر معتبر بوده و فقط در مدت زمان سفر اعمال خواهد شد و در خارج از این زمان شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال بیمه مسافر ندارد.
 4. در صورت بروز هرگونه حادثه در حین سفر که نیازمند مراجعه به پزشک در همان موقع میباشد، تمامی هزینه های تشخیص و درمان به عهده مسافر بوده و شاهسون سیر و تیم اجرایی هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت وجوه ندارند.
 5. جبران خسارات منوط بر ارائه گزارش حادثه و طبق مدارک مورد نیاز شرکت بیمه و طبق قوانین آن شرکت قابل پیگیری میباشد.
 6. در صورت بروز اتفاقات زیر شرکت شاهسون سیر و شرکت بیمه هیچ گونه مسئولیتی در قبال جبران و پرداخت خسارت بر عهده ندارند.
  • خسارات ناشی از عمد و تقلب بیمه گزار
  • خسارات ناشی از نزاع و درگیری
  • خسارات ناشی از دریا، رودخانه و ...(غرق شدگی)
  • خسارات ناشی از عملیات خرابکارانه و تروریستی
  • خسارات ناشی از تشعشعات هسته ای و رادیواکتیوی

مراحل ثبت نام و شرکت در برنامه‌ها

 1. شاهسون سیر جهت تسهیل در روند ثبت نام و در نظر گرفتن رفاه همسفران خود اقدام به ایجاد سامانه ثبت نام آنلاین از طریق وب سایت خود را کرده است. لذا جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه خواهشمندیم از طریق وب سایت ما اقدام به ثبت نام برنامه¬ها کنید. بدیهی است ثبت نام از این طریق سریع و آسان بوده و پس از انتقال وجه رسید پرداختی برای شما ارسال خواهد شد.
 2. در صورت عدم امکان ثبت نام آنلاین میتوانید با شرکت تماس گرفته و در خصوص ثبت نام اطلاعات را کسب کرده و اقدام بفرمائید

شرایط انصراف از برنامه

 1. درخواست انصراف از سفر باید توسط مسافر صورت بگیرد، بدیهی است طبق قوانین موجود و مشروحه در زیر جهت ارجاع مبالغ برخورد خواهد شد.
 2. در صورت کنسل شدن برنامه¬ها از طرف شاهسون سیر این امر در سریع ترین زمان ممکن به اطلاع مسافرین خواهد رسید.
 3. سفرهایی که با عنوان چارتر در نوع وسیله نقلیه و محل اقامت همراه باشد به هیچ عنوان امکان کنسلی نداشته و در صورت کنسلی به خواست مسافر هیچ گونه مبلغی برگشت داده نخواهد شد. لذا در خصوص ثبت نام در سفرها به عنوان چارتر بودن توجه بفرمائید.
زمان ابطال سفرهای عادی درصد جریمه از مبلغ کل
از زمان ثبت نام تا 30 روز قبل از سفر 5%
از 29 روز تا 15 روز قبل از سفر 10%
از 14 روز تا 7 روز قبل از سفر 20%
از 6 روز تا 4 روز قبل از سفر 40%
از 3 روز تا 1 روز قبل از سفر 60%
از 24 ساعت تا 12 ساعت قبل از سفر 80%
از 12 ساعت تا عدم حضور در تور 100%
زمان ابطال سفرهای نوروزی درصد جریمه از مبلغ کل
از 29 روز تا 25 روز قبل از سفر 30%
از 24 روز تا 21 روز قبل از سفر 35%
از 20 روز تا 11 روز قبل از سفر 40%
از 10 روز تا 4 روز قبل از سفر 60%
از 3 روز تا عدم حضور در تور 100%
مطالعه قوانین و ثبت نام در برنامه¬ها به منزله آگاهی و قبول قوانین توسط مسافر تلقی میگردد و تمام مسئولیت هر نوع حادثه احتمالی در طول سفر را شخصا بر عهده میگرند. در صورت بروز هر حادثهای حق پیگیری و شکایت از شرکت شاهسون سیر و تمامی عوامل اجرایی و سایر دست اندرکاران برنامه از گردشگر و وکلای قانونی و قراردادی ایشام اعم از خانواده، وکیل و ... سلب میشود.